0232 343 04 03
0530 407 00 78

Montessori ve Ebeveynlik Semineri

“MONTESSORİ VE EBEVEYNLİK” SEMİNERİ

Seminerin içeriği:

Montessori pedagojisi Dr. Maria Montessori tarafından geliştirilmiş ve dünyanın pek çok ülkesinde yüz yılı aşkın bir süredir uygulanan çocuk merkezli bir eğitim yaklaşımıdır. Çocuğun gelişimine bir bütün olarak bakışı ve gelişime özgü ihtiyaçları karşılamaya yönelik önerileri ile hem farklı disiplinlerden uzmanlar hem de ebeveynler için çok etkili bir rehber olmuştur.

Bu seminer kapsamında size bir ebeveyn olarak çocuğunuzun gelişimine Montessori perspektifinden bakmanın yollarını, bir ebeveynin bilmesi gereken kavramları, çocuğunuzun doğduğu andan itibaren ebeveynlik tutum ve yaklaşımınızda ve hatta evinizde yapabileceğiniz küçük ama önemli Montessori temelli düzenlemeleri ve Türkiye’de Montessori eğitimini konuşuyor olacağız.

Semineri verecek kişi: Uzm. Psk. Hilal ÇERÇEL

Seminer tarihi: 15 OCAK 2017 / 13:00 – 16:00

Katılım koşulları: seminerimiz herkese açıktır.

*Katılım için ÖN KAYIT ZORUNLUDUR.

Daha detaylı bilgi ve kayıt için: Asistan Gizem Fidan – 0530 407 00 78

Uzman Psikolog Hilal ÇERÇEL kimdir?

Çocuk, ergen ve yetişkin terapistidir. Klinik psikoloji alanında doktora eğitimine devam etmektedir. Doktora tezi kapsamında “Prenatal bağlanmada annesel faktörlerin etkisini” araştırmaktadır. Anne-bebek bağlanması ile ilişkili koruyucu ve önleyici müdahaleler özel ilgi alanıdır. Montessori pedagojisi ile uygulamalı olarak yaklaşık 3 yıl psikolojik danışmanlığını yaptığı Küçük Kara Balık Çocuk Evi’nde tanışmış ve sonrasında hem kişisel hem de mesleki hayatında Montessori yaklaşımını kullanmaya devam etmiştir. Bugüne kadar özel danışmanlık merkezlerinde psikoterapist olarak ve üniversitelerin psikoloji bölümlerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Halen İstanbul’da Korto Psikolojik Danışmanlık merkezinde psikoterapist olarak çalışmaya devam etmekte ayrıca çeşitli projelerde eğitmen olarak görev almaktadır. Düzenli olarak Habertürk HT Hayat internet gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Daha fazla bilgi için: www.hilalcercel.com

http://www.hthayat.com/yazar/hilal-cercel